Wracamy / infografika

Świdniczanka

Po kilkunastodniowej przerwie piłkarze Świdniczanki rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu rozgrywek klasy okręgowej. A ze jest to dla klubu sezon jubileuszowy to zarówno apetyty na sukces jak i chęci do pracy są wielkie.

W okresie przygotowawczym zaplanowano rozegranie kilku sparingów m.in. z Chełmianka, Unią Hrubieszów czy Spartą Rejowiec. Z ekipą z Hrubieszowa nasi będą sparować już w najbliższa sobotę.

Opublikowany został już terminarz rozgrywek lubelskiej klasy okręgowej. Na otwarcie rozgrywek 15.08. (świąteczny czwartek) na własnym boisku podejmować będziemy beniaminka ligi GKS Niemce. W terminie 17-18.08. jedziemy do Kurowa na spotkanie z kolejnym beniaminkiem miejscową Garbarnią, a w następny weekend 24-25.08. podejmujemy rezerwy Avii. Dodam tylko, że w tym samym terminie pierwsza drużyna Avii rozgrywać będzie derbowy mecz z lubelskim Motorem.

Rozlosowano również pary I i II rundy Pucharu Polski. W pierwszej rundzie nasi piłkarze zmierzą się z Tajfunem Ostrów. Mecz odbędzie się 28.07 o godz. 17.30 w Ostrowie Lubelskim. W przypadku zwycięstwa naszym następnym przeciwnikiem będzie zwycięzca pary AF Głusk – POM Piotrowice. Także w tym przypadku gospodarzem meczu zaplanowanego na 4.08. godz. 17.30 będą nasi przeciwnicy.

Zatem kibice piłkarscy ze Świdnika i okolic na brak emocji na pewno nie będą narzekać.

Tekst: JeSzko

Infografika: Marcin Wasak