Transferowa karuzela: cz 1.

Zgodnie z posezonowymi przewidywaniami w Świdniczance podobnie jak w innych klubach w tzw. "sezonie ogórkowym” mają miejsce zmiany kadrowe.

Do zespołu, z półrocznego wypożyczenia do Hetmana Zamość powrócił Damian Rusiecki, który w dotychczas rozegranych spotkaniach towarzyskich, prezentuje się o niebo lepiej niż na początku ubiegłego sezonu.

Po długotrwałym leczeniu ciężkiej kontuzji do treningów powrócił Damian Wołodko.

Pozyskano ponadto dwóch nowych zawodników. Pierwszy z nich to doświadczony 35 letni środkowy obrońca – Patryk Grzegorczyk. Wychowanek biłgorajskiej Łady dobrze znany jest świdnickim kibicom z racji występów w Avii. Ponadto reprezentował barwy Lewartu Lubartów, Lublinianki i Oriona Niedrzwica, a w ubiegłym sezonie występował w Powiślaku Końskowola.

Drugi nabytek to 19 letni, utalentowany bramkarz Kacper Kowalczyk. Pierwsze kroki w karierze stawiał w świdnickiej Avii, a następnie grał w w Widoku Lublin, Radomiaku i Orle Wierzbica. W ubiegłym sezonie występował w Hetmanie Zamość – walnie przyczyniając się do awansu tej drużyny do III ligi.

Z powodu groźnych kontuzji nie trenują Michał Jeleniewski i Arkadiusz Szulc, a ich ewentualny powrót do zajęć to odległa perspektywa.

Z klubem natomiast pożegnał się Mateusz Kowalik. Jego pozyskaniem konstruktywnie zainteresowany jest jeden z beniaminków lubelskiej okręgówki. Mateuszowi serdecznie dziękujemy za godne reprezentowanie zielono-biało-czerwonych barw i życzymy sukcesów w dalszej karierze.

W Świdniczance natomiast "dopinane” są dalsze transfery, a o ich finalizacji będziemy informować na bieżąco.

W najbliższą niedzielę 28.07. o godz. 17.30 w ramach I rundy Piłkarskiego Pucharu Polski nasi piłkarze zmierzą się w Ostrowie Lubelskim z drużyną miejscowego, A-klasowego Tajfuna.

Tekst: JeSzko

Zdjęcia: Marcin Wasak