S.4: Sparingowe ostatki

Świdniczanka

W środę 7 sierpnia piłkarze Świdniczanki rozegrali ostatni, zaplanowany na ten okres przygotowawczy mecz sparingowy. Na Neptun Arenie w Świdniku Dużym podejmowali oni Spartę Rejowiec Fabryczny.

Tegoroczny beniaminek IV ligi okazał się niezbyt wymagającym przeciwnikiem. Nasi posiadali przewagę prawie przez cały mecz i stwarzali dogodne sytuacje do zdobycia bramek, ale „tradycyjnie” zawodziła skuteczność. Przyjezdni bronili się całą niemal drużyną, a ich sporadyczne kontrataki rzadko stanowiły realne zagrożenie naszej bramki. To, że goście przegrali mecz różnicą zaledwie dwóch bramek jest efektem słabej skuteczności świdniczan oraz dobrej postawy rejowieckiego bramkarza, który popisał się kilkoma naprawdę efektownymi interwencjami. Jedynego gola goście zdobyli po ewidentnym błędzie naszego środkowego obrońcy Grzegorczyka.

W meczu trener Pranagal sprawdził 18 zawodników, w tym pauzujących ostatnio z powodu kontuzji Babiarza i Wołodkę.

Odpowiedź na pytanie czy forma zaprezentowana przez naszych piłkarzy w tym meczu wystarczy na pokonanie Janowianki Janów Lubelski i przejście do IV rundy piłkarskiego Pucharu Polski otrzymamy już w najbliższą niedzielę.

Świdniczanka – Sparta Rejowiec Fabryczny 3:1 (1:0)

Skład drużyny: Kowalczyk - Pawłowski, Grzegorczyk, Bednarek (Kowalski), Martyna (Wołodko)- Pędlowski (Babiarz), Miazga (Orzędowski), Dobrowolski (Rusiecki) , Ziemkiewicz (Wilk) - Skiba (Wójcik), Mazurek

Bramki zdobyli: Bednarek, Wilk i Wójcik

Tekst: JeSzko

Zdjęcia: Natalia Kulbicka