S.3: Udany sprawdzian/foto

W środę 31 lipca piłkarze Świdniczanki rozegrali kolejny mecz sparingowy. Na płycie głównej Stadionu Miejskiego w Świdniku zmierzyli się oni z juniorami starszymi Motoru Lublin.

Cały w zasadzie mecz przebiegał pod znakiem przewagi świdniczan. Już w pierwszej połowie stworzyli oni kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramek, lecz nie potrafili ich wykorzystać. Poza tym doskonale spisywał się bramkarz gości, który obronił kilka groźnych strzałów, w tym „jedenastkę” wykonywaną przez Mazurka.

W drugiej połowie nasi się „odblokowali” i przy ok. 50 procentowej skuteczności zaaplikowali młodym motorowcom 5 bramek, tracąc przy tym jedną.

Z powodu kontuzji w meczu tym nie mogli wystąpić Babiarz, Kaczorowski i Ziemkiewicz, dlatego też trener Paweł Pranagal zmuszony był eksperymentować z ustawieniem składu.

W sumie był to pożyteczny i udany sprawdzian, w którym nasi zaprezentowali kilka naprawdę ciekawych akcji.

W najbliższą niedzielę 4.08. o godz. 17.30 w ramach II rundy Piłkarskiego Pucharu Polski nasi piłkarze zmierzą się Piotrowicach z drużyną miejscowego POM Iskra.

Świdniczanka – Motor Lublin juniorzy starsi - 5:1 (0:0)

Skład drużyny: Dejko (Kowalczyk) - Kowalski, Pawłowski (Dobrowolski), Grzegorczyk, Martyna (Miazga) - Wilk (Pędlowski), Orzędowski, Rusiecki (Wilk), Bednarek - Wójcik (Skiba), Mazurek (Wójcik)
Bramki: Rusiecki 2 oraz Mazurek, Pędlowski i Wójcik po 1.

Tekst: JeSzko

Zdjęcia: Natalia Kulbicka