W piątkowy mroźny wieczór 07.02.2020 r. piłkarze Świdniczanki rozegrali kolejny mecz sparingowy w ramach przygotowań do rundy rewanżowej sezonu 2019/20 w lubelskiej lidze okręgowej. Przeciwnikiem świdniczan była drużyna występującego w tej samej lidze Sokoła Konopnica.

Mecz rozegrano na sztucznym boisku Stadionu Miejskiego w Świdniku, przy temperaturze ok. -4 stopni Celsjusza.

Świdniczanie rozpoczęli z impetem i już w 4 minucie mogli uzyskać prowadzenie, ale Bartek Mazurek nie zdołał pokonać bramkarza gości z rzutu karnego. Pięć minut później to goście, po jednym z kontrataków, objęli prowadzenie. Podrażniło to ambicje świdniczan, po 3 trafieniach Wójcika, po bramkach Pędlowskiego i Kowalskiego na przerwę schodzili prowadząc 5:1.

W przerwie, jak to tradycyjnie bywa w sparingach, trenerzy dokonali w składach po kilka roszad. Zaraz po zmianie stron nasi, po strzałach Ziemkiewicza, Wilka i Skiby szybko podwyższyli prowadzenie. W tym momencie nasi zawodnicy ewidentnie zbyt się rozluźnili i zaczęli popełniać proste, indywidualne błędy.

Nie umknęło to uwadze ambitnie grającej drużynie Sokoła. Wykorzystując niefrasobliwość naszych zawodników zdołali oni zmniejszyć rozmiary porażki i dwukrotnie trafiając do bramki strzeżonej przez Kowalczyka. Jedna brama padła z rzutu karnego, druga po kuriozalnym nieporozumieniu naszych zawodników w trakcie wznawiania gry w obrębie pola karnego.

Później obie drużyny miały jeszcze kilka okazji do zmiany wyniku, ale szwankowała skuteczność.

Reasumując – mecz zakończony jak najbardziej zasłużonym zwycięstwem naszej drużyny, szkoda tylko, że po raz kolejny w naszej grze pojawiają się te same mankamenty i nad ich wyeliminowaniem należy koniecznie popracować. Na boisku, w naszej drużynie wystąpiło dwóch piłkarzy testowanych, tych którzy od początku sezonu przygotowawczego trenują z nami i ich postawę w tym sparingu należy ocenić pozytywnie.

Świdniczanka - Sokół Konopnica 8:3 (5:1)

Bramki: Piotr Wójcik 3, Marcel Pędlowski, Karol Kowalski, Mateusz Wilk, Michał Ziemkiewicz i Piotr Skiba

Skład: Kowalczyk - Kowalski, Grzegorczyk, Pawłowski, zawodnik testowany II - Pędlowski, Orzędowski, Rusiecki, zawodnik testowany I – Wójcik, Mazurek, po przerwie Bednarek, Miazga, Wołodko, Ziemkiewicz, Wilk, Gadomski, Wójtowicz i Skiba.

Tekst: JeSzko

Zdjęcia: Natalia Kulbicka