Świdniczanka

W sobotę 01.02.2020 r. piłkarze Świdniczanki rozegrali drugi z zaplanowanych meczów sparingowych w ramach przygotowań do rundy rewanżowej sezonu 2019/20 w lubelskiej lidze okręgowej. Kolejnym przeciwnikiem świdniczan była drużyna aktualnego lidera lubelskiej 4 ligi Lewartu Lubartów.

Mecz rozegrano na jednej z najlepszych aktualnie sztucznych nawierzchni w województwie, przy temperaturze ok.10 stopniu Celsjusza, co na tą porę roku jest ewenementem.

Gospodarze, którzy w trakcie przygotowań do rundy rewanżowej wzmocnili się kilkoma zawodnikami z Wisły Puławy, są naprawdę silną drużyną. Gra niemal przez cały mecz była wyrównana. Prowadzenie dla naszej drużyny po otrzymaniu dośrodkowania z lewej strony uzyskał Piotr Wójcik. Pomimo, ze obie drużyny miały kilka okazji do zdobycia bramek do przerwy utrzymał się wynik 0:1.

W trakcie przerwy trenerzy obu drużyn dokonali kilka zmian w składach swoich ekip. Zmiany te wyszły na dobre gospodarzom, gdyż zaraz po przerwie zdobyli oni dwie bramki a za kilka minut podwyższyli prowadzenie. Ok. 10 minut przed końcem Damian Rusiecki zdobył kontaktową bramkę, ale gospodarze zdążyli jeszcze zdobyć czwarte trafienie.

W meczu z silnym rywalem nasza drużyna zaprezentowała się dobrze. Gra prze niemal cały mecz była wyrównana, a akcje przenosiły się raz na jedną a raz na drugą bramkę. Nasi stworzyli sobie jeszcze kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramek, ale ich strzały były bądź blokowane przez obrońców gospodarzy lub trafiały wprost w bramkarza. Nadmienić należy, że 3 spośród 4 bramek zdobytych przez gospodarzy padły, ze stałych fragmentów gry - dwa rzutu karne i rzut wolny z odległości ok.18 m.

W naszej drużynie wystąpiło 3 zawodników testowanych. Zdecydowanie najlepiej zaprezentował się ten, który grał w pierwszej połowie. Dwaj pozostali byli w tym meczu jednymi ze słabszych ogniw naszego zespołu.

W sumie bardzo pożyteczny sprawdzian, a postawa naszych zawodników pozytywnie nastraja przed następnymi meczami sparingowymi.

Lewart Lubartów - Świdniczanka 4:2 (0:1)

Bramki: Piotr Wójcik i Damian Rusiecki po 1

Skład: Kowalczyk - Kowalski, Grzegorczyk, Pawłowski, Ziemkiewicz - Pędlowski, Miazga, Rusiecki, zawodnik testowany I – Wójcik, Mazurek, oraz zawodnik testowany II, Bednarek, zawodnik testowany III, Orzędowski, Wilk i Gadomski.

Tekst: JeSzko

Zdjęcia: Natalia Kulbicka