W iście wiosenne popołudnie 18.01.2020 r. piłkarze Świdniczanki, w ramach przygotowania do rundy rewanżowej sezonu 2019/20, rozegrali wewnętrzną grę kontrolną.

Na sztucznej murawie treningowego boiska Stadionu Miejskiego w Świdniku zagrały dwa 9 osobowe zespoły. Nieobecność pozostałych zawodników z kadry (jak zapewnił mnie trener Pranagal) została wcześniej uzgodniona. W sparingu wzięło udział trzech zawodników testowanych. Dwóch z nich gra w naszej okręgówce, trzeci zaś to podstawowy zawodnik, jednej z 4 ligowych ekip. Na boisku pojawił się także trener naszej drużyny, który pomimo dłuższej przerwy, wcale tak bardzo nie odstawał formą od swoich podopiecznych.

Sparing miał wyrównany przebieg i zakończył się jedno bramkowym zwycięstwem jednej z drużyn. Po zawodnikach ewidentnie widać było głód grania. Akcje były szybkie, widowiskowe, ale co na tym etapie przygotowań jest zrozumiałe, brakowało dokładności. Pierwszy występ naszych piłkarzy w nowym roku obserwowała 6 osobowa grupa najbardziej zagorzałych fanów. Nasza dzielna fotoreporterka Natalia przygotowała dla Państwa pierwszą w tym roku fotorelację.

Sympatyków naszego klubu pragnę poinformować, że z okazji jubileuszu 60 lecia jego istnienia wydana będzie monografia. W trosce aby opracowanie to zawierało jak najwięcej opisów ciekawych wydarzeń, relacji z osobistych przeżyć, archiwalnych materiałów prasowych czy fotografii zwracamy się do Państwa z prośbą, aby osoby, które takowe materiały lub informacje posiadają skontaktowały się telefonicznie lub droga mailową z osobami przygotowującymi powyższe opracowanie. Podajemy dane kontaktowe:

Jacek Kosierb, tel. 601 413 856, e-mail: jacekkosierb@interia.pl

Jerzy Szkołut, tel. 731 705 732, e-mail: jerzy.szkolut@onet.pl

Tekst: JeSzko

Zdjęcia: Natalia Kulbicka