ŚWIDNICZANKA

W sobotę 4 lipca br. piłkarze Świdniczanki rozegrali trzeci, sparingowy mecz w ramach przygotowań do I rundy rozgrywek lubelskiej IV ligi w sezonie 2020/21. Na głównej płycie Stadionu Miejskiego w Świdniku ich przeciwnikiem była drużyna III ligowej Avii Świdnik.

Mecz wzbudził duże zainteresowanie świdnickich kibiców i zapewne gdyby nie ograniczenia wynikające z sytuacji epidemiologicznej pojawiło by się ich na stadionie znacznie więcej. Sprzyjające warunki pogodowe i dobrze przygotowana płyta boiska, jak również fakt że to derby, pozwalały przypuszczać, iż mecz będzie ciekawym, emocjonującym widowiskiem.

Od początku I polowy spotkania widać było, że Świdniczanka tanio nie sprzeda skóry wyżej notowanemu rywalowi i będzie toczyć z nim wyrównany bój. Dowodem na to stała się sytuacja z 10 minuty, kiedy to w zamieszaniu pod bramka gospodarzy, występujący po raz pierwszy w naszych brawach zawodnik testowany V strzałem z 5 metrów trafił do bramki i objęliśmy prowadzenie. Następnych 20 minut to przemienne ataki obu drużyn i kilka niezłych okazji do zmiany wyniku. W 30 minucie występujący na lewym skrzydle Marcel Pędlowski otrzymał podanie tuż przed rogiem pola karnego Avii. W charakterystyczny dla siebie sposób złamał do środka i uderzeniem z prawej nogi umieścił piłkę w bramce gospodarzy tuż za plecami zaskoczonego bramkarza. Do końca pierwszej części meczu obie drużyny przeprowadziły jeszcze po kilka ciekawych akcji, lecz wynik nie uległ zmianie.

W trakcie przerwy trenerzy obu drużyn przemeblowali składy swoich ekip. W tej połowie meczu stroną przeważającą, przez większą jej część, byli piłkarze Avii. Stwarzali oni sobie sporo sytuacji do zdobycia bramek, ale albo zawodziła skuteczność lub udanie interweniował nasz bramkarz Dejko. Najlepsza z nich to na pewno rzut karny w 55 minucie, ale i w tym przypadku Paweł Dejko obronił zbyt sygnalizowany strzał Kuligi z 11 m. W 60 minucie gospodarze wykorzystali nieporozumienie w szeregach naszej obrony i Piotr Prędota zdobył dla nich kontaktową bramkę. Do końca meczu, dążąca do zmiany wyniku Avia, miała jeszcze kilka dogodnych sytuacji ale, albo jej zawodnicy strzelali niecelnie, albo dobrymi interwencjami popisywał się nasz bramkarz. Wynik do końca meczu nie uległ zatem zmianie i odnotowaliśmy 3 kolejne zwycięstwo w meczu sparingowym w tym sezonie.

To już kolejny mecz, w którym trener zadowolony jest z zawodników za realizację przedmeczowych założeń. Naszych zawodników tradycyjnie pochwalić należy za wielkie zaangażowanie, a wszyscy zawodnicy testowani zaprezentowali się dobrze. Zwycięstwo z silnym przeciwnikiem, choć może tym razem nieco szczęśliwe, jest dowodem na to, że nasza drużyna staje coraz bardziej sprawnym, dobrze zorganizowanym i skutecznym kolektywem. Obserwującym mecz obiektywnym kibicom najbardziej przypadły do gustu zdecydowane interwencje Radka Pawłowskiego i postawa obu naszych bramkarzy.

Pawłowski przed sezonem:

Avia Świdnik - Świdniczanka 1:2 (0:2)
Bramki: zawodnik testowany V, Pędlowski
Skład drużyny:
I polowa: Kowalczyk – zawodnik testowany V, Pawłowski, Stępień, Martyna - Pędlowski, Orzędowski, Rusiecki, zawodnik testowany IV - zawodnik testowany I, Mazurek
II polowa: Dejko – Kowalski, Stępień, zawodnik testowany V (Pawłowski), zawodnik testowany III - zawodnik testowany II, Ziemkiewicz, Wilk, Kowalewski – zawodnik testowany I (Rusiecki), Mazurek (Gadomski)

×

Tekst: JeSzko

Zdjęcia: Natalia Kulbicka