W trzecim w tym sezonie meczu o mistrzostwo lubelskiej ligi okręgowej piłkarze Świdniczanki pokonali na Neptun Arenie w Świdniku Dużym rezerwy świdnickiej Avii 8:0 (4:0).

Drużynę Avii II stanowią głównie zawodnicy urodzeni w latach 2000-03, także pod względem fizycznym ustępują oni większości ekip z tej ligi. Biorąc pod uwagę także większe doświadczenie i umiejętności piłkarskie poszczególnych zawodników to gospodarze byli faworytami tego meczu derbowego.

Od początku meczu stroną dyktującą warunki jego przebiegu była Świdniczanka. Tradycyjnie nasi stwarzali sobie wiele sytuacji do zdobycia bramek i tradycyjnie akcje te prowadzone były prawą stroną boiska przez wzorcowo współpracujący ze sobą duet Kowalski – Babiarz. Nie wysilając się zbytnio nasi piłkarze zdobyli w I połowie 4 bramki, co już w pewnym sensie prognozowało końcowy wynik derbowego spotkania. Po przerwie nasi dołożyli kolejne 4 trafienia i rewanż za wiosenną porażkę w ubiegłym sezonie można uznać za udany.

Z danych statystycznych na uwagę zasługuje 5 bramek zdobytych przez Bartka Mazurka, w tym klasyczny hat trick „ustrzelony” w I połowie. Godnym odnotowania jest także fakt zdobycia drugiej bramki przez Marcela Wójtowicza, w trzecim jego występie w ekipie Świdniczanki, w sytuacji kiedy ten młody napastnik zawsze wchodził na zmiany w II połowach meczów.

Mecz przebiegał w spokojnej, sportowej atmosferze nie było ostrych niebezpiecznych zagrań ani kontuzji zawodników. W tej sytuacji, co się teraz rzadko zdarza, sędzia nie pokazał zawodnikom żadnej, żółtej nawet kartki.

Pomimo wysokiej porażki na słowa uznania zasłużyli także młodzi zawodnicy rezerw Avii. Świadomi niekorzystnego wyniku do końca spotkania dążyli do zdobycia chociaż honorowego trafienia. Na razie jak to się określa płacą oni „frycowe” ale czas ciągle będzie działał na ich korzyść i wkrótce doczekają się oni zwycięstw, czego im oczywiście życzymy.

A już w najbliższą środę piłkarze Świdniczanki udają się do Puław, gdzie w ramach czwartej kolejki spotkają się z rezerwami miejscowej Wisły i w tym spotkaniu skala trudności zostanie zdecydowanie podniesiona.

Świdniczanka – Avia II Świdnik 8:0 (4:0)

Skład drużyny: Kowalczyk – Kowalski, Pawłowski, Grzegorczyk, Martyna - Babiarz (67 Wójtowicz), Orzędowski, Wójcik (81 Gadomski), Bednarek (62 Miazga) – Wilk (62 Ziemkiewicz), Mazurek Ponadto w kadrze meczowej Dejko

Bramki: Mzurek x 5, Wójcik, Wójtowicz oraz jedna samobójcza.

Tekst: JeSzko

Zdjęcia: Natalia Kulbicka