W drugim w tym sezonie meczu o mistrzostwo lubelskiej ligi okręgowej piłkarze Świdniczanki pokonali w Kurowie drużynę miejscowej Garbarni 6:1 (4:1).

Niedzielny mecz na stadionie w Kurowie obejrzało ok. 250 widzów, w tym 40 osobowa grupa kibiców Świdniczanki. Spotkanie to od początku przebiegało pod dyktando Świdniczanki i tylko kwestią czasu było kiedy padną bramki.

W 12 minucie Wilk mocno dośrodkował z prawej strony a naciskany przez naszych napastników obrońca gospodarzy skierował piłkę do własnej bramki. W 19 minucie po akcji skrzydłem Babiarza i strzale Wójcika na tablicy wyników widniało 0:2.

W 26 minucie Wilk wykorzystuje zamieszanie w polu karnym gospodarzy zdobywa trzecią bramkę dla naszej drużyny.

W 39 minucie tuż przed linią pola karnego faulowany był Babiarz . Po silnym strzale Martyny z rzutu wolnego bramkarz gospodarzy odbił piłkę przed siebie, tam dopadł ją Bednarek i przytomnie umieścił w bramce.

W 43 minucie gospodarze wykonywali rzut wolny z ok 18 m. Nieporozumienie w szeregach naszej obrony wykorzystał zawodnik Garbarni i z bliskiej odległości wepchnął piłkę do bramki Kowalczyka.

W 72 min. wprowadzony kilka minut wcześniej na boisko Wójtowicz na 35 m otrzymał podanie z naszej polowy boiska, Naciskany przez dwóch obrońców gospodarzy ruszył w kierunku ich bramki. Będąc w odległości ok. 17 m zdecydował się na strzał. Mocna uderzona dołem piłka skozłowała tuż przed próbującym ją złapać bramkarzem i ku radości strzelca i grupy świdnickich kibiców wpadła do bramki.

W 86 minucie po ładnej zespołowej akcji i podaniu Skiby Wójcik ustalił wynik tego spotkania na 1:6.

Reasumując jak najbardziej zasłużone zwycięstwo świdniczan, choć szans na jeszcze więcej bramek było co najmniej dwa razy tyle. A już w najbliższą sobotę o godz. 16.00 podejmujemy na Neptun Arenie młodą ekipę rezerw Avii i nadarza się okazja na rewanż za pechową wiosenną porażkę przy ul. Sportowej.

Garbarnia Kurów vs ŚWIDNICZANKA 1:6 (1:4)

Wójcik x2, Wilk x2, Bednarek i Wójtowicz

Skład drużyny: Kowalczyk – Kowalski, Pawłowski, Grzegorczyk, Martyna - Babiarz (68 Wójtowicz), Orzędowski (76 Miazga), Wójcik, Bednarek (76 Pędlowski) – Wilk (76 Ziemkiewicz), Mazurek (74 Skiba) Ponadto w kadrze meczowej Dejko

Tekst: JeSzko

Zdjęcia: Natalia Kulbicka