Unia Białopole

 12/10/2020

K.12.: Pozytywna niedziela/f

Wczoraj, 11 października 2020 r., na stadionie przy ulicy Staszica w Białopolu, borykająca się ostatnio z problemami drużyna Świdniczanki wygrała z tamtejszą Unią 6:1.

Przyzwyczajeni do zwycięstw kibice Świdniczanki już nie mogli się doczekać kolejnego kompletu punktów swojej drużyny. W ostatnich 4 meczach zielono-biało-czerwoni zanotowali tylko jedno zwycięstwo z Ładą Biłgoraj.

W dużej mierze było to spowodowane licznymi kontucjiami podopecznych Paweła Pranagala. Z powodu urazów w ostatnich meczach na boisku nie pojawili się: Radosław Pawłowski, Sebastian Orzędowski, Damian Rusiecki, Bartłomiej Mazurek oraz Mateusz Wilk.

Ten stan rzeczy i obawa o kolejne kontuzje zadecydowały o podjęciu trudnej decycji o wycofaniu się z Pucharu Polski 2020/2021, gdzie nasi piłkarze mieli szanse awansować do półfinału tych rozgrywek.

Okazałe zwycięstwo w meczu 12 kolejki z Unią dało zastrzyk pozytywnej energi dla piłkarzy i fanów Świdniczanki. Przede wszytskim cieszy powrót na boisko naszych napastników Bartłomieja Mazurka i Mateusza Wilka. Bartek już w pierwszym spotkaniu po powrocie zapisał się na listę strzelców.

Następne spotkanie tj. 18 października o godz. 11:00 rozgrywany u siebie w Świdniku Dużym z Kłosem Gmina Chełm. Kibiców wybierający się na mecz zachęcamy do bacznego śledzenia naszych mediów bowiem w niedługim czasie ukażą się nowe wytyczne związane z zółtą strefą i COVID-19.

Unia Białopole - Świdniczanka 1-6 (0-1)

'33 ⚽ Kowalewski Mateusz
'55 ⚽ Mazurek Bartłomiej
'56 ⚽ Bureć Wojciech (Unia)
'57 🔶 Greguła Dawid (Unia)
'65 ⚽ Kowalewski Mateusz
'69 ⚽ Zuber Michał
'78 ⚽ Pędlowski Marcel
'79 ⚽ Zuber Michał (rzut karny)

Skład drużyny: Dejko Paweł (Kowalczyk Kacper), Kowalski Karol, Zuber Michał Kowalewski Mateusz (Babiarz Michał), Szczerba Adrian, Kopyciński Kacper (Warecki Kamil), Martyna Michał, Miazga Damian, Mazurek Bartłomiej (Pędlowski Marcel), Mateusz Wilk (Warda Mateusz), Śliwa Krystian.

Ławka rezerwowych: Pędlowski Marcel, Warda Mateusz, Kowalczyk Kacper, Babiarz Michał. Warecki Kamil

×

Tekst: Marcin Wasak

Zdjęcia: Natalia Kulbicka