Świdniczanka

Piłkarze Świdniczanki intensywnie przepracowali okres przygotowawczy do sezonu piłkarskiego 2019/20. Dla naszego klubu ten sezon będzie szczególnie ważny, gdyż przypada on na jubileusz 60 lecia powstania klubu. Władze klubowe, piłkarze i kibice są świadomi, że takowy jubileusz należało by godnie uczcić. Najlepszą formą uczczenia tak pięknego jubileuszy byłby na pewno awans do wyższej ligi i takie są nasze marzenia.

Realizacja tego celu nie będzie łatwa ale sądzimy, że przy odpowiednim zaangażowaniu działaczy, sponsorów, sztabu szkoleniowego, zawodników i oczywiście kibiców jest on możliwy do osiągnięcia.

A wracając do okresu przygotowawczego to nasi piłkarze rozegrali w jego trakcie 7 meczów, 4 towarzyskie i 3 w piłkarskim Pucharze Polski. Pięć z nich wygrali, jeden zremisowali i jeden minimalnie przegrali. W owych meczach nasi strzelili przeciwnikom 28 bramek, tracąc przy tym tylko 4. Zatem analizując statystycznie, w każdym meczu strzelaliśmy średnio 4 bramki przy średniej 0,57 bramki straconej na mecz.

Po zakończeniu sezonu z klubu odeszło 2 zawodników, którzy aktywnie uczestniczyli w rozgrywkach poprzedniego sezonu. Maks Kuś został zawodnikiem Oriona Niedrzwica, a Mateusz Kowalik jest w trakcie poszukiwania klubu. Natomiast naszą kadrę zasilili grający poprzednio w Hetmanie Zamość Damian Rusiecki i Kacper Kowalczyk, z Powiślaka Końskowola pozyskaliśmy Patryka Grzegorczyka, a z Avii Świdnik Sebastiana Orzędowskiego. Po wyleczeniu groźnej kontuzji do kadry powrócił Damian Wołodko. Aktualnie kontuzjowani są Michał Jeleniewski, Arkadiusz Szulc i Filip Kaczorowski. Planowany jest także jeszcze jeden transfer last-minute o czym poinformujemy bezzwłocznie.

Z wszystkimi którym na sercu leży dobro Świdniczanki żywimy nadzieje, że rozpoczynający się sezon 2019/20 będzie ciekawy, szczęśliwy i przyniesie nam wiele radosnych niezapomnia nych wrażeń.

Tekst: JeSzko

Infografika: Marcin Wasak