GLTS Świdniczanka

Pracowity okres przygotowawczy naszej drużyny do rozgrywek IV ligi lubelskiej w sezonie 2020/21 dobiegł końca. W okresie tym zawodnicy intensywnie pracowali nad formą sportową trenując cztery razy tygodniowo. Rozegraliśmy także 5 spotkań sparingowych. Wszystkie one zakończyły się naszym zwycięstwem, bilans bramkowy to 14 bramek zdobytych i 3 stracone.

Trener Paweł Pranagal dobierając sparingpartnerów, przed rozpoczęciem przygotowań, zadbał o to aby byli to przeciwnicy wymagający i atrakcyjni sportowo. Tak w istocie było i w konfrontacjach ze wszystkimi wartościowymi sparingpartnerami Świdniczanka pokazała znaczący potencjał sportowy. W tym czasie nastąpiły także istotne zmiany w szerokiej kadrze naszego zespołu. Ze względów sportowych i osobistych w kadrze zabrakło 8 zawodników z poprzedniego sezonu, a Michał Jeleniewski I Arkadiusz Szulc dalej zmagają się z przewlekłymi kontuzjami.

W porównaniu do poprzedniego sezonu, w kadrze Świdniczanki pojawiło się 7 nowych zawodników. Do pozyskanych wiosną Mateusza Kowalewskiego i Rafała Stępnia dołączyli bowiem doświadczeni Przemysław Żmuda i Michał Zuber oraz młodsi Kamil Warecki, Kacper Kopyciński i Krystian Śliwa. Żmuda i Zuber w swoim czasie występowali w zespołach I i II ligowych, natomiast młodsi zawodnicy mają doświadczenie z występów w III lidze. Biorąc powyższe pod uwagę, uznać należy, iż drużyna nasza doznała istotnego wzmocnienia i powinna się liczyć w walce o czołowe lokaty w lidze. Wymierny obraz naszej wartości powinniśmy mieć już po 6 pierwszych kolejkach ligowych, kiedy to już można będzie rozpoznać układ sił w II grupie IV ligi. Póki co zarząd, trenerzy, zawodnicy oraz kibice z wielką dozą optymizmu, z wielką wiara i nadzieja oczekują na inauguracje nowego sezonu.

Dysponując tak istotnymi danymi jak: skład grupy II Lubelskiej IV ligi, informacja o zmianach personalnych w kadrze naszej drużyny oraz wynikami meczów sparingowych proponujemy naszym sympatykom udział w ankiecie poniżej artykułu. Odpowiedzi należy udzielić w terminie do 31.lipca 2020 r.

Klub kibica tak jak w poprzednim sezonie zamierza wspierać drużynę, zarówno w meczach u siebie jak i na wyjazdach, o ile restrykcje wynikające z zagrożenia epidemiologicznego na to pozwolą. Liczymy także, ze grono kibiców aktywnych na meczach w tym sezonie znacząco wzrośnie.

W tym miejscu mamy gorący apel do wszystkich ludzi, którym sprawne funkcjonowanie naszego klubu leży na sercu, o bezwzględne zachowywanie środków ostrożności, w celu niedopuszczenia do powstania sytuacji sprzyjających zarażenia się koronawirusem, czego eskalację mamy w kraju w ostatnich dniach.

A zatem do zobaczenia na ligowych boiskach i Forza Świdniczanka!


Tekst: Fan nr one

Zdjęcia: Natalia Kulbicka